تعیین ظرفیت برج خنک کننده
تاریخ انتشار : ۸ آذر, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

نحوه تعیین ظرفیت برج خنک کننده و برآورد قیمت (استعلام قیمت) کولینگ تاور

بمنظور تعیین ظرفیت برج خنک کننده و محاسبه ظرفیت برج خنک کننده 2 موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است :

1- داشتن علم متناسب در زمینه طراحی برج خنک کننده یا تعیین ظرفیت برج خنک کننده

2- داشتن تجربه کافی در زمینه طراحی برج خنک کننده (کولینگ تاور)

علم مناسب در زمینه طراحی و تعیین ظرفیت برج خنک کننده اعم از برج خنک کننده فایبرگلاس و یا برج خنک کننده بتنی و یا برج خنک کننده چوبی و یا برج خنک کننده گالوانیزه از طریق تحصیل دانش در یکی از رشته های مهندسی شیمی و یا مهندسی مکانیک سیالات و جامدات و همچنین سایر رشته های وابسته بدست می آید.

این شرکت با داشتن 8 مهندس در زمینه طراحی سیالات و یا مکانیک جامدات و مهندسی شیمی امروز به جرات می توان گفت یکی از قوی ترین شرکت ها در زمینه طراحی ظرفیت برج خنک کننده می باشد.

فعالیت بیش از 15 سال در زمینه تولید برج خنک کننده که بیشتر از نوع برج خنک کننده فایبرگلاس بوده است در مجموعه هایی همچون برج خنک کننده سرماآفرین یا برج خنک کننده دما تجهیز و آریا بنیز به همکاران ما این توانایی را داده است که نوآوری زیادی در تولید برج خنک کننده و البته در طراحی و تعیین ظرفیت برج خنک کننده ایجاد نموده و امروز در صدر شرکت های تولید کننده برج خنک کننده قرار گیرد.

در حقیقت برای محاسبه ظرفیت برج خنک کننده باید بدانیم چه میزان گرما باید از آبی که در یک مسیر گرم چرخیده است گرفته شود تا به چرخه تولید در یک کارخانه صدمه وارد نگردد یا اینکه دمای مطبوعی که مورد نظر سفارش دهنده کولینگ تاور است فراهم گردد.

فرمول اصلی محاسبه ظرفیت کولینگ تاور MC(T2-T1) می باشد. در فرمول محاسبه ظرفیت برج خنک کننده دانستن دبی آب در گردش و دمای بیشینه و کمینه برج خنک کننده بسیار مهم است.

 


برچسب‌ها, , , ,