انواع برج خنک کننده
تاریخ انتشار : ۵ شهریور, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

انواع برج خنک کننده را در این مقاله شرح خواهیم داد. برج خنک کننده در انواع مختلفی موجود هست. پس در ادامه با مهتاب گستر باشید تا انواع برج خنک کننده را برای شما معرفی کنیم .

انواع برج خنک کننده

برج خنک کن (برج خنک کننده) از نظر نوع تماس هوا و آب به دو نوع برج خنک کننده مدار باز و برج خنک کننده مدار بسته تقسیم می شود.

همچنین با توجه به جهت حرکت هوا به برج خنک کن با مکش طبیعی و برج خنک کن با مکش اجباری تقسیم بندی می گردند.

در ادامه و به لحاظ کاربرد برج های خنک کننده به برج خنک کننده صنعتی ، برج خنک کننده گالوانیزه و برج خنک کننده فایبرگلاس تقسیم می شوند. قبلا هر کدام از این برج خنک کن ها را توضیح دادیم که می توانید با کلیک بر روی نام هر کدام از انواع برج خنک کننده توضیحات آن را مطالعه فرمایید.

برج خنک کن گالوانیزه و کولینگ تاور فایبرگلاس در واقع دو نوع مختلف از برج خنک کننده به لحاظ جنس بدنه می باشند که در طراحی و ساخت برج خنک کننده به آنها می بایست بسیار دقت نمود. یادآور می گردد نوع جنس بدنه برج خنک کننده قطعا در کیفیت کار و بیصدایی برج خنک کننده، ماندگاری و تولید هوای مطبوع برج خنک کن بسیار موثر می باشد.

برج خنک کننده فایبر گلاس بسیار کاربردی و با کیفیت می باشد که ما نیز به شما برج خنک کننده فایبرگلاس را پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده فایبرگلاس می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. (چرا برج خنک کننده فایبرگلاس)

برج خنک کننده در خصوص شکل ظاهری به برج خنک کننده مخروطی و برج خنک کننده مکعبی تقسیم بندی می شود. برج خنک کننده مکعبی خود به برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده صنعتی تقسیم می گردد. در حقیقت وقتی برج خنک کننده از 1250 تن تبرید بزرگ تر می شود برج خنک کننده مکعبی باید در قالب برج خنک کننده صنعتی یا برج خنک کننده طرح مارلی و بصورت بتنی تولید گردد.

تفاوت برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده فایبرگلاس : آیا با توجه به قیمت بالاتر برج خنک کننده مکعبی این دستگاه دارای کیفیت هوادهی بیشتر یا عمر طولانی تر نیز می باشد؟

با توجه به اینکه از برج خنک کننده مکعبی صرفا در جایی استفاده می شود که بدلیل کمبود فضا امکان استفاده از برج خنک کننده مخروطی میسر نیست لذا کیفیت هوادهی و خنک کنندگی هر دو نوع برج خنک کننده مکعبی و برج خنک کننده گرد یا مخروطی یکسان می باشد.

نکته مهم دقت در این مسئله است که بدلیل ارتفاع بیشتر برج خنک کننده مکعبی نسبت به برج خنک کننده مخروطی و پاشش آب از ارتفاع بالاتر روی پکینگ ها امکان خنک شدن سریعتر آب گرم میسر خواهد بود لذا بلحاظ کارکرد برج خنک کننده مکعبی کمتر از برج خنک کننده گرد در حال کار خواهد بود. و در نهایت می توان گفت عمر برج خنک کننده مکعبی بیشتر از عمر برج خنک کننده گرد یا برج خنک کننده مخروطی خواهد بود.

خرید برج خنک کننده | خرید برج خنک کن

به احتمال قوی خیلی از شما به دنبال منبع معتبر جهت سفارش و خرید برج خنک کننده هستید. مهتاب گستر با تجربه و دانش متخصصان در خدمت شماست. جهت خرید برج خنک کننده با کارشناسان ما در ارتباط باشید. شماره تماس از قسمت ارتباط با ما قابل مشاهده می باشد.

برج خنک کننده

برج خنک کننده


برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,