برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس در حقیقت نوعی از برج خنک کننده است که جنس بدنه و لوورها از فایبرگلاس ساخته است . همانطور که می دانیم برج خنک کننده دستگاهی به منظور خنک کردن مایعات تا حدی است که مورد نیاز کارفرماباشد . بعد از برج خنک کننده و در صورت  نیاز به سرمای بیشتر باید از چیلر استفاده نمود . برج خنک کننده فایبرگلاس به دلیل مقاومت بالای بدنه و عدم تجزیه در مقابل نور خورشید امروزه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد. عمده کاربرد برج خنک کننده فایبرگلاس در ساختمان های اداری و تجاری و اغلب مجتمع های مسکونی می باشد .

برج خنک کننده فایبرگلاس که امروزه به دلایل متفاوتی که قبلا به آن اشاره شد، بصورت تقریبا بی رقیب یکه تاز بازار برج خنک کننده در ایران می باشد می تواند از طرفیت 5 تن تبرید در قالب برج خنک کننده مخروطی یا گرد تا ظرفیت 6000 تن تبرید بصورت مکعبی – صنعتی تولید گردد.

مشخصات فنی برتر برج خنک کننده فایبرگلاس مهتاب گستر
1- بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس با استفاده از بهترین رزین‌ها و الیاف ویژه سوزنی و حصیری (ساخت اروپای غربی) ساخته می‌شوند.
2- بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) و نیز شرایط جوی متغیر از تابستان تا زمستان کاملا” پایدار و مقاوم بوده و رنگ بدنه فایبرگلاس آن بدلیل روش ساخت و رنگ آمیزی در مقابل تابش نور خورشید تغییر نمی‌کند.
3- ضخامت فایبرگلاس بدنه و تشتک برج خنک‌کننده فایبرگلاس با توجه به روش تولید آن بصورت مناسب و مقاوم انتخاب می‌گردد.

برج خنک کننده فایبرگلاس
4- پکینگ‌ها یا المانهای انتقال حرارت و جرم برج خنک کننده از مرغوبترین  مواد پلی اتیلن با ضخامت 400 میکرون و Coating یا روکش مخصوص دارای درجه داروئی ساخته می‌شود. اندازه دهانه ورودی آنها بر حسب املاح موجود در آب محل مصرف محاسبه شده و تعیین می‌گردد. گام این پکینگ ها از 12 تا 19 می باشد.
5- المانهای انتقال حرارت برج خنک کننده در اشکال و انواع مختلف تولید شده و دارای راندمان انتقال حرارت بسیار بالا می‌باشند.
6- پروانه‌ بکار رفته در برج خنک ننده فایبرگلاس از جنس فایبرگلاس ویژه و مقاوم و یا فلزی بسته به انتخاب مشتری بوده و با استفاده از آنها پروانه‌های مخصوصی با نام Super Blade ساخته می‌شود که طرح مقطع آنها بصورت Air Foil بوده و از نوع Hollow Blade می‌باشند. پروانه برج خنک کننده تولیدی این شرکت دارای راندمان عملکرد بسیار بالائی می‌باشند و ضمن سبک بودن، میزان حجم هوای جابجا شده به ازای واحد قدرت مصرفی‌شان بسیار بالا می‌باشد. این خاصیت باعث افزایش حجم هوای جابجا شده، کاهش قدرت و آمپر مصرف شده در الکتروموتور برج خنک ننده فایبرگلاس می گردد. با استفاده از این پروانه ها شدت صوت نسبت به مدل استاندارد کاهش پیدا می‌کند و عمر پروانه در مقایسه با مدلهای مشابه بسیار افزایش می‌یابد.
7- الکتروموتور برج خنک کننده فایبرگلاس مورد استفاده در دستگاه های این شرکت ساخت شرکت Siemens آلمان (یک سال گارانتی) و با کلاس حفاظت در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار IP-55 وکلاس عایق بندی حرارتی F، شرایط کارکرد الکتریکی آنها عبارتست از:
RPM 1450، 3HP/50HZ/380V.
8- تمام پیچ و مهره‌ها و واشرهای استفاده شده در استراکچر و بدنه فایبرگلاس برج خنک نکنده فایبرگلاس این شرکت از جنس گالوانیزه گرم و سایر تکیه‌گاههای فلزی دستگاهها از جنس آهن گالوانیزه گرم با ضخامت 83 میکرون ساخته می‌شود.

برج خنک کننده فایبرگلاس
9- لوله‌ها و اتصالات مصرف شده در برج خنک کننده فایبرگلاس از جنس PVC مرغوب و فشار قوی و جداره ضخیم بوده و سیستم پخش آب(آبگردان) و آلات متحرک آلیاژ آلومینیوم می‌باشند.
10- فلوترهای (شناورهای) بکار رفته در این دستگاه از جنس پلاک مرغوب دارای توپی پلاستیکی ساخت تایلند یا اندونزی یا از نوع فلوترهای ویژه دیافراگمی می‌باشند.
11- اعتبار شرکتها با توجه به رفرنس‌های متعدد و متنوع در زمینه ساخت و تولیدات برج خنک کننده فایبرگلاس حاصل می‌گردد. جهت اخذ رفرنس در منطقه فعالیت خود از کارشناسان ما کمک بگیرید.
12- کلیه قطعات برج خنک کننده فایبرگلاس شرکت مهتاب گستر دارای 5 سال تضمین (الکتروموتور یک سال) و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

13- امکان استفاده از قطعات کنترل‌کننده ویژه الکتریکی و الکترونیکی برای بهبود عملکرد سیستم و هماهنگی بین برج خنک‌کننده و سایر قطعات موجود در خط بهره‌برداری بطور انتخابی (با پرداخت هزینه) در دستگاههای این شرکت نصب می‌باشد. (این قطعات شامل کنترل کننده فرکانسی دور موتور یا اینورتور و سنسور دما و ترموستات یا قطعه رابط میان سنسور و اینورتور و سایر قطعات الکتریکی  مورد نیاز می‌باشد)

14- زمان تحویل دستگاه این شرکت به دلیل روش ساخت حرفه‌ای و تجهیزات و دستگاههای تولید خاص این رشته و موجود بودن خط تولید منظم و کارخانه‌ای وسیع و مجهز از کلیه سازندگان دیگر که کپی برداری از تولیدات این شرکت نموده‌اند کمتر بوده و در کوتاهترین زمان ممکن تولید و قابل تحویل می باشند. (رنگ انتخابی به درخواست خریدار)

15- راندمان عملکرد برج خنک کننده به ازای دبی آب برج و سایر شرایط دمایی داده شده  توسط نرم افزار مخصوص و انحصاری شرکت مهتاب گستر محاسبه شده و کاملا” مناسب انتخاب می‌گردند.

16- حداکثر آب جبرانی (Makeup Water) در هر یک از برج خنک کننده تولیدی این شرکت برای شرایط داده شده حدود 0.5% الی 1.5% آب در گردش برج خنک کننده می‌باشد.

17- برج خنک کننده خاص جهت تامین نیاز تغییرات درجه حرارت پتروشیمی، کارخانجات تولیدی و ……. در هر سایز و اندازه ای توسط شرکت مهتاب گستر طراحی و تولید می شود.

مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس در مقایسه با برج خنک کننده گالوانیزه یا برج خنک کننده بتنی و چوبی
1- به دلیل راندمان بالای عملکرد پکینگ های برج خنک کننده فایبرگلاس ایجاد کاهش دمای آب در گردش سیستم به سهولت و با حداقل انرژی مصرفی میسر می باشد.
2- وزن بسیار کم و سطح صدای تولید شده پایین برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به برجهای دیگر از مزایای بسیار عمده آنها می باشد.
3- در برج خنک کننده فایبرگلاس ساخت این شرکت از پروانه های سوپربلید با مقطع Air Foil استفاده می شود  که باعث بالا رفتن قدرت خنک کنندگی دستگاه و کاهش ضایعات جانبی ناشی از کارکرد آن می گردد. (مانند شدت صوت بسیار پایین و افزایش حجم هوای جابجا شده در برج به ازای واحد قدرت مصرفی آن)
4- قدرت مصرف شده الکتروموتور و در نتیجه آمپر مصرف شده آن در برج خنک کننده فایبرگلاس 10 تا 20 درصد مدلهای مشابه آنها می باشد و در نتیجه مصرف برق بطور فوق العاده کاهش می یابد.

5- به دلیل گسترده شدن پنجره های ورود هوا به برج در پیرامون برج خنک کننده فایبرگلاس حجم هوای مکیده شده به دستگاه افایش یافته و سبب عملکرد یکنواخت، مؤثر و کارای این برجها می گردد. این ویژگی باعث کاهش صدا، کاهش آمپر مصرفی و افزایش نسبت حجم هوا به حجم آب برج می شود.

6- به دلیل روش ساخت برج خنک کننده فایبرگلاس فایبرگلاس امکان آنکه برجها بصورت تکه تکه و دمونتاژ تولید شوند وجود داشته و می توان آنها را از فضاهای باریک بوسیله حمل نفری عبور داده و در محل نصب مونتاژ نمود.

7- زمان تحویل برج خنک کننده فایبرگلاس 5 تا 15 روز بوده و قابل مقایسه با برجهای دیگر که عمدتا” زمان تحویلشان بیش از 3 ماه است نمی باشد.

8- بدلیل شکل ظاهری برج خنک کننده فایبرگلاس زیرسازی این برجها بسیار آسانتر از برجهای دیگر اجرا می شوند و بر حسب مکان استقرارشان می توان آنها را روی کلاف چهار پایه فلزی هم نصب نمود.

9- بدلیل افت فشار بسیار پایین در برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به برج خنک کننده دیگر (بدلیل استفاده نکردن از نازلهای پاشش آب) مدل و سایز پمپ نصب شده بر روی خط آب در گردش در سیستم احتمالا” کوچکتر و ارزانتر خواهد گردید.

برج خنک کننده فایبرگلاس

ویژگی های کلی برج خنک کننده فایبرگلاس :

  • مناسب برای نصب در فضای خارج
  • قابل ارائه در ۱۸ مدل محصول
  • بدنه از جنس فايبرگلاس
  • قابل ارائه در ظرفيتهای ۴۰ تا ۷۰۰ تن برودتی اسمی
  • فن های به كارگرفته از نوع محوری و بسيار كم صدا و با راندمان بالا
  • مناسب کار با چيلرهای تراکمی آب و چيلرهای جذبی
  • قابل ارائه بصورت مونتاژ شده و دی مونتاژ بمنظور سهولت در حمل و نقل
  • دارای سيستم انتقال قدرت پولی و تسمه مجهز به کاهش دور
  • مجهز به يك سری Eliminator از جنس فايبرگلاس مقاوم برای جلوگيری از پاشش آب به خارج

برج خنک کننده

طول عمر بالاتر نسبت به سایر مدل های مشابه را می توان بزرگترین مزیت برج خنک کننده فایبرگلاس دانست . سایر برج ها به دلیل استفاده از فلزات در ساخت بدنه بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند و این بزرگترین دردسری است که هر واحد صنعتی با ان روبرو می شود . اما اگر در ساخت این دستگاه ها از فایبر گلاس استفاده شود نه تنها دیگر خبری از زنگ زدگی نخواهد بود بلکه طول عمر بالاتر و هزینه های نگه داری کمتری را نیز در آینده خواهد داشت و این می تواند برا ی واحد صنعتی شما بسیار مهم و ضروری باشد .

کاربرد برج خنک کننده فایبرگلاس

با توجه به این که نگهداری برج خنک کننده فایبرگلاس راحت تر و به صرفه تر است . این نوع برج خنک کننده اکثرا در کارخانجات کوچک و بزرگ ، ادارات و سازمان ها حتی آپارتمان ها و برج های مسکونی مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد دارد

مزایا برج خنک کننده فایبرگلاس

حمل و نقل برج خنک کننده فایبرگلاس آسان بوده زیرا می توان در دو نوع برج خنک کننده بصورت مونتاژ شده در کارخانه و دمونتاژ شده و مونتاژ در کارخانه تولید و نصب گردد.

یکی دیگر از مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به سایر انواع برج های خنک کننده مقاومت بالای فایبرگلاس در برابر اشعه یو وی خورشید می باشد.

مقاومت بالای بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده در برابر اشعه uv یا همان اشعه فرابنفش خورشید که این امر باعث می شود تا برج خنک کننده فایبرگلاس کارایی بهتری نسبت به سایر انواع برج خنک کننده داشته باشد .

یکی دیگر از مزایای برج خنک کننده فایبرگلاس زنگ نزدن برج خنک کننده با بدنه فایبرگلاس می باشد. عدم وجود خوردگی در بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده باعث عمر بالای دستگاه می گردد. حتما مستحضر هستید فایبرگلاس جز موادی است که بهیچ عنوان توسط نور خوشید و اکسیداسون تجزیه نمی گردد.

تنوع رنگ در بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس و تطابق با رنگ محیط اطراف بر مزایای بیشمار برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به انواع دیگر برج خنک کننده باید اضافه گردد.

میزان رزین و الیاف پلی استر مورد استفاده در بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس بسیار مهم است. چنانچه تعداد لایه های فایبرگلاس کمتر یا بیشتر از میزان تعادل باشد میزان مقاومت بدنه فایبرگلاس برج خنک کننده فایبرگلاس یا بدلیل سختی بیش از حد و شکستگی با ضربه کوچک و یا پارگی بدلیل نازکی بیش از حد بدنه فایبرگلاس دارای نقطه اتکا و پایایی بهنگام استفاده نخواهد بود.

خرید برج خنک کننده فایبرگلاس

جهت خرید انواع برج خنک کننده و به خصوص برج خنک کننده فایبرگلاس با ما در ارتیاط باشید .

کلمات کلیدی : برج خنک کننده فایبرگلاس ، فایبرگلاس ، برج خنک کن فایبرگلاس ، برج خنک کننده ، برج خنک کننده فایبرگلاس

پکینگ برج خنک کننده
بهینه سازی آب برج خنک کننده
کندانسور هوایی