برج خنک کننده
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

برچ خنک کننده یا همان cooling tower وظیفه خنک سازی محل استفاده را بر عهده دارد . جهت خرید برج خنک کننده به قسمت محصولات سایت مهتاب گستر مراجعه نمایید .

کار یک برج خنک کننده ، جذب گرما از یک فرآیند و دفع آن به فضای بیرون است که اساساً این دفع از راه تبخیر صورت می گیرد . از آنجا که آب شرکت کننده در فرآیند خنک سازی در مدار برج خنک کننده سیرکوله می شود به علت تبخیر تدریجی آب غلظت مواد معدنی در آن افزایش می یابد . لذا می بایست آبی که به برج خنک کننده وارد می شود تحت عنوان آب جبرانی برج خنک کننده یا Make Up توسط یک دستگاه تصفیه آب سختی موجود در آن گرفته شود تا عملکرد برج خنک کننده کاهش نیابد. در این راستا بسیاری از خریداران برج خنک کننده بهمراه برج خنک کننده یک دستگاه سختی گیر نیز خریداری می نمایند.

برج خنک کننده بواسطه مکانیزم ساده ای که دارد امروزه به یکی از پر مصرف ترین تجهیزات برودتی تبدیل شده است. برج خنک کننده اصولا با بدنه فایبرگلاس تولید می گردد. علت این امر یکی به غیر قابل تجزیه بودن بدنه فایبرگلاس توسط نور خورشید و از طرفی سبکی فایبرگلاس نسبت یه چوب و فلز و بتن بر میگردد. بطور کلی امروزه بیش از 90 درصد از برج های خنک کننده در سراسر ایران برج خنک کننده فایبرگلاس می باشند.

جنس پروانه یا فن برج خنک کننده نیز در اغلب موارد دارای جنس فایبرگلاس می باشد. فن فایبرگلاس در برج خنک کننده علاوه بر اینکه بهیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی گردد، سبک تر بوده و حجم هوادهی بیشتری خواهد داشت.

برج خنک کننده

انواع برج خنک کننده

برج خنک کننده صنعتی ، برج خنک کننده فایبرگلاس و برج خنک کننده گالوانیزه

برج خنک کننده صنعتی

همان طور که از نام این نوع برج خنک کننده پیداست بیشتر در صنعت به کار می رود . قبلا نیز این نوع برج خنک کننده را توضیح دادیم و به همین توضیح بسنده میکنیم . جهت خرید برج خنک کننده صنعتی تماس بگیرید .

برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس ساخته شده با بدنه ایی از جنس فایبرگلاس می باشد و به مراتب کاربرد و ویژگی های خوبی نسبت به سایر برج خنک کننده ها دارد . از جمله مقاومت بسیار بالا در مقابل زنگ زدگی . جهت سفارش برج خنک کننده فایبرگلاس با شماره های قرار گرفته در سایت نماس بگیرید .

برج خنک کننده گالوانیزه

برج خنک کننده گالوانیزه ساخته شده با بدنه ایی از جنس گالوانیزه . جهت سفارش برج خنک کننده گالوانیزه با ما در ارتباط باشید .

کلمات کلیدی : fv[ ok; ;kkni برج خنک کننده

 


برچسب‌ها, , , , , , , ,