خرید برج خنک کننده
تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

خرید برج خنک کننده از تعیین ظرفیت تا استعلام قیمت و انتخاب تولید کننده معتبر برج خنک کننده و نهایتا نصب برج خنک کننده

استعلام قیمت و نحوه خرید برج خنک کننده فایبرگلاس (به انگلیسی : FRP Cooling Tower) در قالب مخروطی، مکعبی و صنعتی همیشه برای قیمت گذاری و تعیین برآورد هزینه های مورد نیاز برای طراحی و ساخت برج خنک کننده باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. از جمله اینکه نوع مواد اولیه برای ساخت برج خنک کننده، تعداد نیروی لازم برای تولید برج خنک کننده، مدت زمان مورد نیاز جهت تولید برج خنک کننده را می توان به عنوان سه اصل مهم و تاثیر گذار برای قیمت گذاری برج خنک کننده در نظر گرفت.

مثلا ساخت بک برج خنک کننده بتنی با ساخت یک برج خنک کننده فایبر گلاس قطعا به خاطر تفاوت در مواد اولیه انها از نظر قیمت یکسان نخواهد بود.
نوع تکنولوژی به کار رفته در هر دستگاه برج خنک کننده نیز می تواند تعیین کننده قیمت نهایی برج خنک کننده باشد. گاهی اوقات به خاطر استفاده از تکنولوژی روز در یک برج خنک کننده و به اصطلاح جدید بودن آن می بایست هزینه بیشتری نسبت به مدل های قدیمی تر برج خنک کننده پرداخت.

در واقع می خواهیم به این نکته برسیم هر چقدر کیفیت و راندمان بالاتری را از یک برج خنک کننده انتظار داشته باشیم قطعا باید قیمت برج خنک کننده را نیز بیشتر در نظر بگیریم. همانطور که می دانید برای جابجایی هوا و انتقال دما درون یک دستگاه برج خنک کننده از دو روش کشش طبیعی و کشش مکانیکی استفاده می کنند. در روش کشش طبیعی در برج  خنک کن بدون نیاز به هیچ گونه دستگاهی عمل جابجایی هوا صورت می گیرد اما در مدل کشش مکانیکی از یک فن برای انتقال هوا استفاده می کنند و همین موضوع باعث شده تا در نهایت قیمت برج خنک کننده مکانیکی به خاطر استفاده از یک فن گران تر نسبت به برج خنک کننده حالت کشش طبیعی باشد و البته میزان اتلاف انرژی نیز به خاطر راه اندازی و کار کرد فن بالاتر خواهد بود و در عوض با پرداخت این هزینه ها می توانیم شاهد راندمان و کیفیت بالاتری برای برج خنک کننده مکانیکی نسبت به برج خنک کننده کششی نیز باشیم.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

هرگز سعی نکنید برای اینکه قیمت برج خنک کننده واحد صنعتی شما کمتر شود و بخواهید در این زمینه صرفه جویی کنید به دنبال قیمت برج خنک کننده پایین تر باشید.

دقت نمایید که این بخش از واحد صنعتی شوخی بردار نیست و حتما باید بر اساس نیازهایی که در آن واحد احساس می شود دست به طراحی و ساخت برج خنک کننده بزنید و تنها به صرف اینکه فلان مدل برج خنک کننده و یا فلان مارک برج خنک کننده هزینه کمتری داشته و قیمت تمام شده آن نیز کمتر می باشد از آن در واحد صنعتی و کارخانه خود استفاده نکنید.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

حتما دقت داشته باشید برج های خنک کننده برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشند باید در محلی قرار گیرند که جریان باد بدون هیچ مانعی براحتی بتواند حرکت کرده و با ایجاد سطح تماسی که با آب ایجاد می کند بتواند در هر چه خنک تر کردن آب کمک بیشتری نماید و در نهایت این امر منجر به خنک سازی سایر دستگاه های آن واحد صنعتی شود.یکی دیگر از عواملی که که در قیمت برج خنک کننده می تواند تاثیر گذار باشد اجزای به کار رفته در آنها می باشد.اجزایی همچون فن-پکینگ ها-حوضچه و قطره گیر با توجه به نوع و مدلی که در هر دستگاه به کار گرفته می شود متفاوت بوده و این دقیقا می تواند بر قیمت تمام شده آن تاثیر گذار باشد.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

شرکت مهتاب گستر با در نظر گرفتن تمام موارد فوق و با توجه به نیاز های واحد صنعتی شما می تواند با بررسی دقیق و علمی به شما بهترین پیشنهادات را در این زمینه ارائه دهد و در نهایت با نظرات کارشناسی شده شما هم راندمان کاریتان را بالا خواهید برد و هم اینکه تا آنجایی که امکان داشته باشد از هزینه های جاری می کاهید.اینکه شما از ورق گالوانیزه استفاده کنید یا فایبر گلاس و یا از کشش طبیعی برای جابجایی هوا استفاده کنید و یا از فن و…. دیگر عوامل فوق نیاز به یک بررسی دقیق و کارشناسی دارد و در نهایت می تواند در قیمت برج خنک کننده که برای واحد صنعتی شما قرار است طراحی و ساخته شود تاثیر مهمی خواهد گذاشت.

مثلا باید دقت کرد که هر کدام از برج های خنک کننده برای عمل خنک سازی نیاز به میزان مشخصی از انرژی های الکتریکی و منابعی مانند آب دارند.مثلا در نوع مرطوب همراه با کشش مکانیکی مصرف انرژی بسیار بالا بوده و هزینه های زیاید را برای هر واحد صنعتی به جای خواهد گذاشت.این امر و سایر موارد دیگر باید به عنوان یک فاکتور مهم برای شما در انتخاب نهایی یک دستگاه خنک کننده لحاظ شود و البته باز هم می گوییم ابتدا نیازهای فنی واحد صنعتی خود را بررسی کنید و سپس برای انتخاب برج خنک کننده به قیمت برج خنک کننده نگاه کنید. هیچ گاه به صرف ارزان تر تمام شدن یک مدل نخواهید که سایر موارد فنی و تخصصی را نادیده گرفته و فقط به فکر کمتر هزینه کردن برای طراحی این دستگاه مهم باشید.

دستگاه های بزرگ صنعتی که در نیروگاه ها و پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند گرمای زیادی را تولید می کنند که اگر نتوانیم راه حلی برای انتقال گرما و خنک سازی دستگاه ها پیدا کنیم خیلی زود شاهد از بین رفتن آنها و ایجاد مشکلات مهم در بخش های صنعتی خواهیم بود. در این میان دستگاهی نام آشنا که از حدود یکصد سال پیش در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته است کولینگ تاور یا برج خنک کننده نام دارد.شما اگر بخواهید برای واحد صنعتی خود سفارش خرید برج خنک کننده را دهید قبل از آن نیاز دارید تا حتما با متخصصین در این زمینه مشورت کرده و ابتدا به بررسی زیر ساخت های لازم بپردازید و مواردی همچون نوع آب و هوای منطقه و میزان راندمان مورد نظر و…. برخی دیگر از این فاکتور ها را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

شرکت مهتاب گستر با کادری مجرب و توانا آماده ارائه خدمات مشاوره در این زمینه می باشد و می تواند شما را برای یک انتخاب خوب و در نهایت خرید برج خنک کننده مناسب واحد صنعتیتان راهنمایی نماید.قدم اول این است که شما وسعت کاری خود را شرح دهید تا ما بدانیم دقیقا برای چه واحد صنعتی و با چه حجم تولید گرمایی می خواهیم برج خنک کننده را احداث کنیم.همچنین محل و منطقه ای که واحد صنعتی شما در /انجا قرار دادر نیز برای ما بسیار مهم است.
آیا در منطقه مرطوب همچون شمال کشور می خواهید کار کنید؟ پس در اینصورت باید برای خرید برج خنک کننده حتما از نوع قایبر گلاس استفاده کنید. آیا می خواهید در مناطق خشک و کم و آب کار کنید؟ پس نباید از برج های مرطوب در این زمینه استفاده شود. قبل از هر چیز نیاز به تحقیقات میدانی و سوال و جواب های دقیق در این زمینه است تا ابتدا چارچوب کار را مشخص نماییم و سپس بر اساس آن تصمیم خواهیم گرفت که شما برای خرید برج خنک کننده مدل مرطوب را استفاده کنید و یا از مدل خشک و یا از مدل ترکیب شده این دو حالت یعنی مرطوب و خشک در واحد صنعتی خود استفاده نمایید.
همچنین بر اساس میزان راندمان مورد نظرتان و میزان حرارتی که واحد صنعتی شما تولید می کند می توان انتخاب کرد که  انتقال هوا به روش کشش طبیعی صورت گیرد و یا به صورت کشش مکانیکی انجام پذیرد.در روش اول نباید انتظار راندمان بالایی را داشت و در روش دوم هم باید منتظر اتلاف انرژی الکتریکی زیادی به واسطه کار کرد فن بود.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

برخی از برج های خنک کننده را باید حتما در محل پروژه طراحی و تولید نمود. مانند برج های خنک کننده بتنی که نمی توان ابتدا انها را ساخت و سپس نصب کرد. اگر به دنبال راندمان بالا و کیفیت در امر خنک سازی هستید جدا از اینکه باید در انتخاب مدل دقت نمایید باید در انتخاب پکینگ برج خنک کننده نیز دقت لازم را به عمل آورید. مثلا در یک مدل برای اینکه میزان راندمان را به بالاترین حالت ممکن برسانیم از پکینیگ مخصوصی استفاده می کنند که آب را به قطرات بسیار ریزی تبدیل خواهد کرد و این قطرات ریز را در مجاورت هوا قرار خواهند داد. مشخص است هر چه قدر حجم آب کمتر باشد و از سوی دیگر در مجاورت هوا هم قرار گیرد عمل انتقال دما در برج خنک کننده با کیفیت بسیار بالاتری صورت می پذیرد و این یعنی در نهایت راندمان بسیار بالاتر را شاهد خواهیم بود.
پس دقت نمایید برای خرید برج خنک کننده هیچگاه عجله نکرده و ابتدا تمام موارد را مورد بررسی دقیق قرار دهید و در این زمینه حتما با کمک یک مشاور خوب اقدام به طراحی ظرفیت برج خنک کننده و خرید برج خنک کننده نمایید. تا در نهایت بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. شرکت مهتاب گستر نیز آماده هر گونه همکاری و مشاوره تخصصی در این زمینه می باشد و خوشحال می شویم بتوانیم در این راه همراه شما باشیم.

خرید برج خنک کننده | قیمت برج خنک کننده | برج خنک کننده فایبرگلاس

نکته آخر این است که عمده مشکلات برج خنک کننده در واقع خوردگی قطعات آنها است و این مشکل ممکن است در مناطق مرطوب بیشتر به چشم بخورد. با خوردگی قطعات داخل محیط بسیار مناسبی جهت رشد انواع جلبک ها و باکتری ها فراهم می شود و باید در این مورد نیز مراقبت های لازم صورت پذیرد. در این راستا استفاده از یک دستگاه سختی گیر رزینی جهت آب میکاپ برج خنک کننده یا آب جبرانی برج خنک کننده و در بعضی موارد دستگاه آب شیرین کن صنعتی ضروری بنظر می رسد. نحوه محاسبه آب جبرانی مورد نیاز برج خنک کننده در ادامه توضیح داده خواهد شد.

جهت خرید برج خنک کننده می توانید به قسمت محصولات رفته و پس از مشاهده محصول خود با مهتاب گستر تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. برخی از محصولات مهتاب گستر : انواع برج خنک کننده ( برج خنک کننده صنعتی ، برج خنک کننده گالوانیزه ، برج خنک کننده فایبرگلاس) کندانسور هوایی ، هواساز ، انواع پکیج برودتی ، چیلر جذبی و چیلر تراکمی و ….

جهت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات بر روی آنها کلیک و اطلاعات بیشتری را از آن محصول دریافت نمایید . کیفیت محصولات ما خود تبلیغ ماست و نیز مهتاب گستر را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید . برای این کار بر روی شبکه اجتماعی مورد نظر که در سمت بالا و راست سایت قرار دارند ، کلیک نمایید .

این مقاله از دست ندهید  چرا برج خنک کننده فایبرگلاس

مهتاب گستر بزرگترین تامین کننده تجهیزات برودتی


برچسب‌ها, , , ,