چیلر جذبی – قیمت انواع چیلر جذبی

مدل محصول : چيلر جذبی تک اثره با ژنراتور بخار ( ۱۶JB-STM )

چیلر ( به انگلیسی : Chiller ) دستگاهی است که حرارت را از مایع بر اساس سیکل تبرید تراکم بخار و یا جذبی می‌زداید . این مایع می‌تواند برای خنک کاری هوا و یا دستگاه‌ها استفاده شود که معمولاً به صورت سیکل و درون یک مبدل حرارتی جریان دارد . چیلر جذبی به دو گروه تک اثره و دو اثره تقسیم می شوند . که چیلر جذبی تک اثره خود به سه دسته چیلر تک اثره با تغذیه بخار ، چیلر جذبی تک اثره با تغذیه آب داغ (دمای بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد) و  چیلر جذبی تک اثره با تغذیه آب گرم ( دمای زیر۱۰۰ درجه سانتیگراد ) تقسیم می‌شوند که نحوه کار آنها مشابه بوده و همگی دارای حداقل یک مولد حرارتی می‌باشند .

چیلر جذبی دو اثره

چیلر جذبی دو اثره که به دو دسته چیلر جذبی دو اثره با تغذیه بخار و چیلر جذبی دو اثره با شعله مستقیم طبقه‌بندی می‌شوند . این چیلرها ، جز نسل جدید چیلرهای جذبی بوده و دارای سیکل تبرید کاملتری نسبت به چیلرهای جذبی تک اثره‌ است .

جهت سفارش چیلر جذبی با شماره های دفتر تماس بگیرید .

چیلر

تفاوت های اصلی چیلرهای جذبی و چیلر های تراکمی

چیلر های تراکمی مصرف انرژی اولیه کمتری دارند .

چیلرهای تراکمی نسبت به چیلرهای جذبی مصرف آب کمتری دارند.

از چیلرهای تراکمی در هرنوع شرایط آب و هوایی می توان استفاده کرد ، در صورتی که از چیلرهای جذبی نمی توان در شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب در ظرفیت های بالا استفاده کرد .

اثرات زیست محیطی چیلرهای تراکمی بسیار کمتر از چیلر های جذبی می باشد .

ضریب عملکرد چیلر های تراکمی بین 1 تا 8 است در حالی که ضریب عملکرد چیلر های جذبی بین 0.5 تا 1 است.

چیلر های جذبی در توان برابر با چیلر های تراکمی ، حدود 40 تا 60 درصد به فضای بیشتری برای نصب نیاز دارند و علت آن بزرگتر بودن تجهیزات چیلر جذبی است .

چیلر های جذبی حدود دو برابر وزن یک چیلر تراکمی با ظرفیت برابر ، وزن دارد . که به همین علت نیاز به زیرسازی مقاوم تر و پر هزینه تری نیازمند است.

چیلر تراکمی به صورت یک پارچه نصب می شود ، در حالی که چیلر های جذبی به علت بزرگ بودن و وزن زیاد به صورت قطعات جداگانه حمل شده وسیال مبرد و جاذب نیز در محل نصب پس از مونتاژ قطعات به سیستم تزریق می شود .

به علت وجود قطعات مکانیکی کمتر در چیلر های جذبی نسبت به چیلر های تراکمی صدای کمتری تولید می کنند.

برا اطلاعات بیشتر کلیک کنید : خرید چیلر

چیلر های جذبی در دو نوع شعله مستقیم و شعله غیر مستقیم و چیلرهای تراکمی در دو نوع آب خنک و هوا خنک تولید می شوند .نوع جذبی شعله غیر مستقیم حدود 50 درصد گران تر از نوع تراکمی با همان ظرفیت و قیمت نوع شعله مستقیم دو برابر قیمت نوع تراکمی آن است .

چیلر جذبی با تغذیه آب گرم منظور دما زیر 100 درجه سانتیگراد در گروه چیلر جذبی تک اثره قرار می گیرد که دارای ویژگی های زیر است :

  • بدون نیاز موتور قابلیت تخلیه گاز
  • مناسب برای استفاده در فضای داخل
  • و…

چیلر جذبی

برای سفارش با مهتاب گستر در ارتباط باشید .

کلمات کلیدی : چیلر ، چیلر جذبی ، چیلر تک اثره ، انواع چیلر ، ]dgv

چیلر جذبی به دو گروه تک اثره و دو اثره تقسیم می شوند . که البته هر کدام از این چیلر های این دو گروه خود انواع مختلفی دارند . چیلر جذبی تک اثره به سه نوع : چیلر جذبی با ژنراتور بخار ، چیلر جذبی با ژنراتور آب داغ ، چیلز جذبی با ژنراتور آب گرم . چیلر جذبی دو اثره نیز به دو نوع تقسیم می شود : چیلر جذبی دو اثره با ژنراتور بخار ، چیلر جذبی دو اثره با شعله مستقیم .

قیمت چیلر جذبی

جهت سفارش چیلر می توانید با مهتاب گستر در ارتباط باشید . مهتاب گستر : بزرگترین تامین کننده تجهیزات برودتی – قیمت چیلر جذبی متغییر می باشد لذا با توجه به نوسانات بازار و تهیه مواد اولیه – از قرار دادن قیمت چیلر جذبی در وب سایت معذوریم . بدین منظور برای اگاهی از قیمت چیلر جذبی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید . با تشکر از شما