تولید کننده و سازنده برج خنک کننده

در این پست از مطالب سایت شرکت مهتاب گستر قصد داریم تا به شرکت های سازنده و تولید کننده برج خنک کننده بپردازیم پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

برج خنک کننده به عنوان یکی از مهمترین دستگاه های سرمایشی و برودتی در صنایع مختلف و نیز سیستم های تهویه مطبوع (HVAC) در سراسر دنیا محسوب می گردد . از این رو بسیاری از کشورهای دنیا و شرکت های معتبر هدف خود را در راستای بهبود عملکرد تولید و طراحی این سیستم قرار نهاده اند . از معتبرترین کشورهایی که در زمینه ساخت و تولید برج خنک کننده مشغول به فعالیت می باشند می توان به آمریکا ، ترکیه ، ایتالیا و ژاپن نام برد . شرکتهای معتبری نیز در زمینه طراحی و تولید برج خنک کننده به عنوان برترین سازندگان برج خنک کننده قلمداد می شوند که میتوان به شرکتهای CTI  CTS ، MARLEYو EBARA  اشاره نمود . این شرکتها با بهره گیری از علوم مهندسی به روز خود و به صورت دانش بنیان در حال ارتقا کیفیت و بالابردن راندمان برج های خنک کننده تولیدی خود می باشند . چنانچه در راستای همین موضوع دیده می شود که برج خنک کننده یا کولینگ تاور در یک سیر صعودی رو به پیشرفت به لحاظ علوم مهندس طراحی قرار گرفته است و روزبه روز در صنعت ساخت و تولید کولینگ تاور پیشرفتهای بیشتری را مشاهده می کنیم .

شرکت های سازنده برج خنک کننده

برج خنک کننده در کشور ایران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در بسیاری از صنایع مهم کشور و همچنین در بالا بردن کارایی سیستم تهویه مطبوع مجتمعهای مسکونی ، اداری ، تجاری و با کاربریهای مختلف کاربرد موثری دارد . بنابراین انتخاب شرکت سازنده و طراح برج خنک کننده یکی از آیتم های مورد بررسی واحد فنی و بازرگانی کلیه شرکتهای صنعتی می باشد . 

بسیاری از شرکت هایی که در حال بیزینس و انجام خدمات فنی مهندسی و طراحی برجهای خنک کننده هستند خود را تولید کننده معرفی میکنند که متاسفانه ضربه های بزرگی به تولیدکنندگان و سازندگان کولینگ تاور زده است . از نظر ما باید تفکیک قائل شد بین تولید کننده و مبحت انجام خدمات فنی و مهندسی و یا بازرگانی.
تولید کننده کسی است که به انجام امر تولید و ساخت مبادرت می ورزد و در صورت بروز خطا در سریع ترین زمان ممکن به اصلاح دستگاه اقدام می کند . شرکت های فروش اینترنتی همچون تاسیسات آنلاین ، دماگستر و کمپ کروپ کارخانه ندارند و حتی یک دفتر در تهران برای اینکه در زمان بروز مشکل به آنجا مراجعه کنید وجود ندارد . وقتی هم با دفتر آنها تماس میگیرید برای حضور امروز که با کارخانه یا کارگاه مثلا ناب زیست در حال فعالیت هستند آدرس انجا را برای عقد قرار داد می دهند اما زمانی که خطایی در عملکرد برج بروز میکند و مشتری درخواست اصلاح و یا بروز رسانی دارد دیگر با کارخانه ناب زیست یا مهتاب گستر و هلدینگ صنایع برتر که جزء قوی ترین تولید کنندگان و سازندگان برج خنک کننده در ایران هستند کار نمی کنند و مثلا با آقای ایکس در کارگاهی دور افتاده کار می کنند . لذا برای اصلاح قطعا از شما مبلغی درخواست خواهند کرد و یا اصلا به گردن نخواهند گرفت این تغییرات را .
لذا ما از شما تقاضا داریم بعد از انجام خدمات فنی و مهندسی بهنگام خرید حتما از دفتر شرکتی که قصد خرید کولینگ تاور را دارید بازدید کنید تا در صورت نیاز بتوانید به آنجا مراجعه کنید و برای احقاق حق تان مسیری باز باشد.

شرکت مهتاب گستر نیز پیرو شعار تولید ایرانی و کیفیت جهانی همگام با بزرگترین طراحان ، تولیدکنندگان و سازندگان برج خنک کننده در سراسر دنیا و با بهره گیری از دانش فنی و مهندسی بروز و آکادمیک در عرصه تولید و ساخت برج خنک کننده گام موثری برداشته است . از جمله شرکتهای سازنده برج خنک کننده داخل کشور می توان به شرکت هلدینگ صنایع برتر ، پرتو آبگردان ، ابارا، ناب زیست و سازآب نیز اشاره نمود .

تولید کننده و سازنده کولینگ تاور

در زمینه تولید کولینگ تاور سازندگان برجهای خنک کن در ایران نیز بر این باور هستند که نسل های جدید برج خنک کننده می تواند با کاهش میزان مصرف آب، گام بزرگی را در مسیر جبران کمبود آب در کشور ایران بردارد . بنابراین طراحی، ساخت و تولید برجهای خنک کننده سیستم هیبردی و یا مداربسته خشک روز به روز با تغییرات طراحی بسیاری مواجه می شود و سازندگان و تولید کننده برج خنک کن در این زمینه پژوهشهای متعددی را انجام داده اند .

تولید کننده برج خنک کننده

سازندگان و تولید کننده برج خنک کننده علاوه بر در نظر گرفتن میزان مصرف انرژی و راندمان برج خنک کن باید در نظر داشته باشند از چه متریالی و با چه کیفیتی در تولید بدنه برجهای خود استفاده می کنند. با توجه به محدودیت واردات کشور و شرایط تحریم در کشور و با بهره گیری 100 درصدی از تولید داخل باید توجه نمود شرکت مهتاب گستر و سایر تولیدکنندگان برج خنک کننده درصدد هستند تا حد ممکن از مواد اولیه، رزین و ژلکت با کیفیت داخلی استفاده کنند . از شرکتهایی که در زمینه تولید کولینگ تاور در ارتباط مستقیم با تامین مواد اولیه با سازندگان برج خنک کننده قراردارند می توان به شرکت های صنایع چسب و رزین مانند رزیتان ، بنیان کالا شیمی ، ایساتیس و …. نام برد و همچنین در صنعت موتور و پمپ می توان به شرکت موتوژن و پمپیران و در خارج از کشور زیمنس آلمان نیز اشاره نمود . 

ساخت کولینگ تاور نیاز به داشتن دانش و تخصص کافی دارد. بسیاری از شرکتهای داخلی صرفا سازنده کولینگ تاور هستند. این شرکت ها بدون در نظر گرفتن شرایط طراحی و صرفا بر اساس ابعاد و اندازه های شرکتهای خارجی اقدام به ساخت کولینگ تاور می کنند. به دلیل عدم دیزاین بر اساس شرایط محیطی، بسیاری از شرکت های سازنده اقدام به ساخت سیستمهایی با ظرفیت مازاد بین 50 تا 200 درصد ظرفیت واقعی می کنند. بدیهی است که این شیوه طراحی کولینگ تاور علاوه بر هدر رفت منابع و سرمایه، از ضریب اطمینان پایینی در عمل برخوردارند. شرکت مهتاب گستر با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب بر اساس داده های واقعی فرآیند، اقدام به طراحی و ساخت انواع کولینگ تاور  مخروطی و مکعبی می نماید. کارشناسان شرکت مهتاب گستر با شماره تماس 02166706377 پاسخگوی کارفرمایان و صنعتگران جهت طراحی هر نوع کولینگ تاور می باشند .

شرکت مهتاب گستر مجری و سازنده انواع کولینگ تاور در ایران می باشد . تمامی مراحل طراحی و تولید در این شرکت انجام میشود از کولینگ تاور های هیبریدی تا پتروشیمی در این شرکت طراحی و ساخته شده اند ، جهت خرید کولینگ تاور شرکت مهتاب گستر می توانید با شماره های قرار گرفته در وب سایت استفاده نمایید . کارشناسان ما هفت روز هفته آماده ی پاسخگویی به سوالات شما می باشند پس همین حالا با کارشناسان ما در تماس باشید .

کارخانه تولید کننده برج خنک کننده

یک کارخانه برج خنک کننده با هدف تولید کولینگ تاور باید شرایط مناسبی جهت تولید قطعات و مونتاژ این دستگاه داشته باشد . ویژگیهای منحصر بفرد برجهای خنک کن همچون ابعاد بزرگ این دستگاه ، ساختار بدنه فایبرگلاس دستگاه و کاربردهای متفاوتی که  برج خنک کننده در بخشهای مختلف ساختمان سازی و صنعتی دادر، سبب می شود تا تولید تولید برج خنک کننده از ویژگیهای خاصی بر خوردار باشد . یک شرکت تولید کننده یا کارخانه برج خنک کننده شامل بخشهای مختلفی است که مختصرا به آن می پردازیم .

  1. واحد پخت فایبرگلاس : این قسمت در کارخانه برج خنک کننده وظیفه تولید قطعات بدنه برج خنک کننده فایبرگلاس را برعهده دارد . در این قسمت قطعات با روش های GRP  و گاها SMC تولید و پخت می شود . بعد از تولید این قطعات به بخش دیگری تحت عنوان حمام خورشید برده می شوند .
  2. حمام خورشید : در این قسمت کارخانه تولید برج خنک کننده ، قطعات خام فایبرگلاس که در مرحله پیشین از قالب اصلی جدا شده اند تحت تابش نور مستقیم خورشید قرار می گیرند و اصطلاحا به طور کامل پخت می شوند . زمان پخت در این مرحله با توجه به میزان ضخامت قطعه ، نوع الیاف و رزین بین 8 الی 24 ساعت متغیر می باشد.
  3. واحد مونتاژ : قطعات پخت شده فایبرگلاس از قسمت حمام خورشید مستقیما به این قسمت برده می شوند و بعد از پرداخت ، سمباده کاری و نمدمالی وارد مرحله مونتاژ می گردند . در مرحله مونتاژ قطعات به یکدیگر اسمبل شده و در نهایت رزین های نهایی (ژلکت و اپوکسی) روی دستگاه پوشش داده می شود.
  4. واحد جوشکاری : در این بخش کارخانه برج خنک کننده قطعات فلزی همچون شاسی کف تشتک برج خنک کننده ، نردبان دسترسی برج خنک کننده ، پایه نگهدارنده موتور و فن گارد برشکاری و جوشکاری و در نهایت تولید می شود . قطعات تولید شده خروجی این بخش کارخانه برج خنک کننده به واحد آبکاری انتقال می یابد .
  5. واحد تراشکاری : در این واحد در کارخانه برج خنک کننده قطعاتی همچون اسپرینکلر کولینگ تاور ، هاب پروانه و فولی انتقال قدرت در سایزهای مختلف و مطابق نیاز تراش داده می شود.
  6. واحد آبکاری : این واحد در کارخانه تولید برج خنک کننده به دلایل هزینه بالا تجهیزات در بیشتر مواقع به صورت اوت سورس به کارگاه های آبکاری مربوطه ارجاع داده می شود .
  7. واحد کنترل کیفیت : این واحد بعد از کلیه مراحل تولید برج خنک کننده به عنوان یک واحد نظارتی عمل کرده و اصطلاح تحت عنوان QC  (Quality Control) یا کنترل کیفیت شناخته می شود . در یک کارخانه تولید برج خنک کننده واحد کنترل کیفیت یکی از مهمترین بخش های تولید می باشد . شرکت مهتاب گستر در راستای بهبود کیفیت تولید و تضمین خدمات خود این واحد انسانی را تاسیس کرده است .

جهت ارتباط با تولید کننده برج خنک کننده می توانید به صفحه تماس با ما بروید و یا شاید شما تجهیزات تولید گروه کارخانجات مهتاب گستر را بیشتر بشناسید.

قیمت برج خنک کننده

نحوه نصب برج خنک کننده