نحوه کارکرد برج خنک کننده
تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

برج خنک كن یا برج خنک کننده (به انگلیسی Cooling Tower) عبارت است از يک ساختمان بتني، فلزي، چوبي و يا با فایبرگلاس شكل و تركيب خاص كه براي سرمايش آب گرم به صورت طبيعي يا مكانيكي طراحي و ساخته مي شود. ابعاد و شكل برج خنک کننده، تابعي از ميزان تبادل گرمايي موردنياز و مكانيزم سرمايش مي باشد.
در برج خنک کننده آب گرم به طور مستقيم و يا غيرمستقيم در تماس با جريان هواي طبيعي يا مكانيكي قرارگرفته و گرماي آن به هوا منتقل مي شود و براي مصرف بعدي مورداستفاده قرار مي گيرد.

طرز کار برج خنک کننده بدین صورت است که آب داغ وارد شده به برج خنک کننده توسط فن های برج خنک کننده سرد می شوند . آب گرم از طریق لوله به بالای برج خنک کننده منتقل و از طریق آب پاشهایی که در بالای برج خنک کننده نصب گردیده از بالا به پایین بر روی پکینگ های PPیا PVC (مدیا) پاشیده می شود تا از این طریق بتوان سطح تماس بیشتری را با آب وارد شده و هوایی که توسط فن ها از درون لوورهای اطراف برج خنک کننده وارد می شود داشته باشند . این عمل در برج خنک کننده باعث می شود که اب داغ سریع سرد شده و وارد چرخه بازگشت شود .

با نحوه کارکرد برج خنک کننده آشنا شدید ؛ قطر فن ، سرعت چرخ فن برج خنک کننده و … از عوامل تاثیر گذار در راندمان برج خنک کننده می باشند . برای استعلام قیمت برج خنک کننده کافی است با مشاوران مهتاب گستر در ارتباط باشید .

کلمات کلیدی که گوگل کاربران را به این سایت هدایت میکند عبارتند از : برج خنک کننده ، برج خنک کن ، برج خنک کننده فایبرگلاس، نحوه کار برج خنک کننده ، طرز کار برج خنک کننده ، کولینگ تاور، محاسبه ظرفیت برج خنک کننده


برچسب‌ها, , , , ,