معیار انتخاب برج خنک کننده

معیار انتخاب برج خنک کننده

تمامی کسانی که در حال اجرای یک پروژه عمرانی، کارخانه صنعتی، مجتمع اداری، مجتمع مسکونی و حتی مرغداری هستند می توان مطمئن بود که در قسمتی از کار به یک مسئله مهم برخورد خواهند کرد:

برای محاسبه ظرفیت برج خنک کننده مورد نیاز بمنظور خنک کاری محیط کار و در برخی موارد خنک کاری روغن یا مایعی که در خط تولید باعث روان کاری بلبرینگ ها و چرخ دنده ها می گردد باید چکار کرد؟

معیار انتخاب بهترین نوع برج خنک کننده از نظر نوع بدنه شامل برج خنک کننده فایبرگلاس | برج خنک کننده چوبی | برج خنک کننده گالوانیزه و برج خنک کننده بتنی چیست؟

معیار انتخاب بهترین نوع برج خنک کننده به لحاظ میزان استفاده از آب یا عدم استفاده از آب در برج خنک کننده شامل برج خنک کننده مدار باز یا برج خنک کننده تر و برج خنک کننده مدار بسته یا برج خنک کننده خشک چیست؟

معیار انتخاب برج خنک کننده به لحاظ شکل ظاهری اعم از برج خنک کننده مخروطی یا برج خنک کننده مکعبی یا برج خنک کننده ذوزنقه و همچنین برج خنک کننده بتنی هذلولی چیست؟

معیار انتخاب فن مورد استفاده در برج خنک کننده اعم از فن برج خنک کن فایبرگلاس یا فن برج خنک کن فلزی با آبکاری گرم چیست؟

همچنین اینکه آیا برج خنک کننده دارای بیسین بتنی باشد یا فایبرگلاس یا تشت زیرین برج خنک کننده گالوانیزه باشد بر چه معیاری باید تصمیم گرفت؟

شرکت های تولیدکننده برج خنک کننده امروزه بدلیل کاهش فعالیت اقتصادی و شرایط ضعیف اقتصاد ایران به تسلسل باطلی در جهت کاهش قیمت برج خنک کننده گرفتار هستند.

شرکت های خریدار برج خنک کننده در این رقابت چگونه باید بهترین کیفیت را در کنار بهینه ترین قیمت برج خنک کننده تجمیع نمایند؟

متاسفانه در برخی از شرکت های تولید کننده برج خنک کننده، کاهش کیفیت را پایه کاهش قیمت برج خنک کننده تولیدی خود قرار داده اند.

مطمئن هستیم شما بعنوان خریدار برج خنک کننده ناراحت خواهید شد اگر برج خنک کنی که امروز خریداری می نمائید باعث سرخوردگی شما در مجموعه ای که در حال کار هستید یا در آن مشاور هستید، گردد.

بطور مثال ضخامت بدنه برج خنک کننده در کولینگ تاور این شرکت 8 میلیمتر و در بیسین برج خنک کننده 1 سانتیمتر ی باشد که این ضخامت بدنه در کمتر شرکت تولید کننده ای مشاهده خواهد شد.

ضخامت بدنه برج خنک کننده آریا بنیز یا برج خنک کننده ابارا ژاپن قطعا بعنوان تولیدکنندگان حرفه ای برج خنک کننده ملاک خوبی برای ضخامت بدنه برج خنک کننده خواهد بود.

ضخامت بدنه برج خنک کننده ابارا در برج خنک کننده فایبرگلاس این شرکت دقیقا معادل 1 سانتیمتر در بدنه و 15 میلیمتر در بیسین می باشد. ژاپن بعنوان کشوری که تولید در این کشور دارای دقت بسیار بالایی است تمامی فاکتورهای خود را در تولید برج خنک کننده در حداکثر خود قرار می دهد. این موضوع باعث گردیده قیمت برج خنک کننده ابارای ژاپن بسیار بوده و مقرون بصرفه برای کارخانجات نباشد.

از این رو شرکت مهتاب گستر بعنوان یکی از تولیدکنندگان برج های خنک کننده فایبرگلاس و بتنی ضمن تعدیل در ضخامت بدنه و ضخامت تشت برج خنک کننده آنها را به 8 و 10 میلیمتر کاهش داده است.

یکی از همکاران در تولیدات خود ضخامت بدنه برج خنک کننده خود را تا 5 میلیمتر کاهش داده بود که متاسفانه هم اکنون در حال تلاش بسیار برای از بین بردن سابقه بد ذهنی که همکاران دیگر از ایشان در ذهنشان داشتند می باشد.

به هر حال بنظر می رسد دقت در خرید برج خنک کننده می تواند ضامن آرامش شما در هنگام بهره برداری برج خنک کننده باشد.

اینکه برج خنک کننده بصورت مونتاژ در محل از تولید کننده برج خنک کننده خریداری شود یا بصورت مونتاژ در کارخانه نسبت به خرید برج خنک کننده اقدام شود صرفا بستگی به اندازه برج خنک کننده و ظرفیت برج خنک کننده و همچنین قالبی که برج خنک کن با آن تولید شده است دارد. چنانچه برج خنک کننده پس از مونتاژ در کارخانه بر روی یک دستگاه تریلی جابجا شود بهتر است برج خنک کننده بصورت مونتاژ در کارخانه خریداری شود در غیر اینصورت می بایست برج خنک کننده بصورت مونتاژ در محل نصب از تولیدکننده برج خنک کن خریداری گردد.

معیار انتخاب بهترین نوع برج خنک کننده از نظر جنس بدنه، شکل ظاهری، قدرت موتور برج خنک کننده و … تماما بستگی به نوع کاربری، میزان بودجه، صنعتی یا غیر صنعتی بودن برج خنک کننده و آیتم های بسیاری دارد که در ادامه به تفصیل در این خصوص توضیح خواهیم داد.