برج خنک کننده چیلر
تاریخ انتشار : ۱۷ دی, ۱۳۹۵ / دسته : مقالات

برج خنک کننده چیلر ، برج خنک کن چیلر

یکی از کاربردهای اصلی برج خنک کن، استفاده از این دستگاه بعنوان پیش خنک کننده چیلر چذبی یا چیلر تراکمی میباشد. برج خنک کننده چیلر یکی از پرکاربردترین کلمات در حوزه سئو سایت می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.
چیلر همانطور که می دانیم دستگاهی است که آب در حال چرخش در فن کویلها را از دمای 29 درجه سانتی گراد تا 4 درجه سانتی گراد کاهش می دهد.
سوال: چنانچه دمای آب در حال چرخش در فن کوئل بالاتر از 29 درجه گردد چه اتفاقی برای چیلر خواهد افتاد؟
پاسخ: در این صورت چیلر با فشار بسیار زیادی بهنگام کار مواجه خواهد شد لذا حتما می باید دقت نمود که آب رودی به چیلر از 29C فراتر نرود. در این راستا می بایست آب خروجی از فن کویلها ابتدا به برج خنک کنده هدایت تا بطور مثال دما از 36 درجه سانتی گراد به 29 درجه سانتی گراد کاهش و در ادامه تحویل چیلر گردد.
لذا برج خنک کننده یکی از اصلی ترین تجهیزات در مکان هایی است از حال استفاده از چیلر هستند. جنی این برج خنک کننده می تواند فایبرگلاس (برج خنک کننده فایبرگلاس)، فلزی (برج خنک کننده گالوانیزه)، چوبی (برج خنک کننده چوبی)، و یا بتنی (برج خنک کننده مارلی یا برج خنک کننده بتنی) باش. از لحاظ کاربرد ، برج خنک کننده فایبرگلاس نسبت به سایر انواع برج خنک کننده از کارایی بیشتری برخوردار است. از لحاظ قیمت برج خنک کننده فلزی و چ برج خنک کننده چوبی نسبت به سایر انواع برج خنک کننده از قیمت مناسب تری برخوردار است.


برچسب‌ها, , , , ,